Sportovní prádlo, sportovní podprsenky, sportovní tílka, sportovní mikiny

Kompresní punčochy na zip? Ano nebo ne?

Napsal Tomáš Tele on .

Pokud vás trápí křečové žíly a kompresní punčochy jsou pro vás nezbytností, jistě jste se alespoň jednou rozčilovali kvůli tomu, jak obtížně se navlékají. Možná víte, že existují punčochy na zip, jejichž oblékání je mnohem jednodušší. Jsou však stejně účinné jako ty klasické navlékací? Přečtěte si, jak to s nimi opravdu je.

Operace křečových žil laserem

Napsal Tomáš Tele on .

Operace křečových žil je radikální řešení, ke kterému většina pacientů potřebuje dospět sama. Samozřejmě, že je rozhodnutí nutné konzultovat s lékaři, ale dá se obecně říci, že operace křečových žil je zákrokem s nejvyšší efektivitou. Zapátrejte klidně i sami ve vodách internetu a ptejte se na diskuzích. Uvidíte, že názory lidí, kteří operaci podstoupili, budou v drtivé většině kladné. Není se totiž čeho bát.

Iontový nápoj pomáhá, ale může i škodit!

Napsal Tomáš Tele on .

Každý člověk během fyzické námahy ztrácí ze svého těla určité množství tekutin a s ním i minerály a ionty. Nemusíte se bát, že byste například při sportu přišli úplně o všechny, je však vhodné to, co se vyplaví v potu, tělu vrátit. Obecně platí, že lidské tělo se do nějaké závažnější nerovnováhy způsobené ztrátou látek z těla dostane až při výkonu trvajícím několik desítek minut.

Když už však tělo opravdu hodně namáháte, měli byste opravdu pečlivě myslet na jeho výživu. Vhodným prostředkem je iontový nápoj, který tělu pomůže navrátit ztracenou vodu, ionty i minerály. Chrání tělo před kolapsem, svalovými křečemi apod.

Iontové nápoje ovšem nejsou bezrizikové. Není to jen voda a pít by se tak měly opravdu jen v momentech, kdy je naše tělo opravdu potřebuje. Méně je mnohdy více a nadměrné pití iontových nápojů by mohlo vést až k závažným ledvinovým potížím.

Operace křečových žil není věda

Napsal Tomáš Tele on .

Jestliže zpozorujete, že se vám tvoří nevzhledné modré žilky na nohou, v dnešním světě nejspíše začnete zuřivě googlit a ze všech internetových mýtů dostanete pocit, že křečové žíly jsou smrtelnou nemocí. A my říkáme - klid. I kdyby byla nezbytná operace křečových žil, dnes to není zákrok, který by trval hodiny a zanechával následky.

Na druhou stranu není vhodné nic zanedbávat. Objednejte se ke specialistovi, který zhodnotí váš stav a popřípadě doporučí operaci křečových žil. Ta se provádí běžně ambulantně a po výkonu můžete s doprovodem odejít domů. Nemusíte se bát ani anestezie. Využívá se bezbolestné lokální umrtvení. Hlavně buďte v pohodě a zbytečně nestresujte. Dnes jsou možnosti ohromné a vaše nohy to ocení.

Údržba umělé trávy

Napsal Tomáš Tele on .

Údržba umělého trávníku je nesmírně důležitou činností, jelikož tento povrch trpí znečištěním, vlivy počasí i okolního prostředí stejně, nebo v mnohých případech i více, než povrchy přírodní. K údržbě a renovaci takového povrchu je tedy vhodné přizvat si specializovanou firmu. Ta se postará o obnovení původního podložení, o vyčištění samotného povrchu i o jeho renovaci. Jsou však případy, kdy takový povrch musíš čistit i sám majitel a to například při každodenním odstraňování listí, plevele a jakýchkoliv jiných běžných nečistot. Každý týden je pak nutné povrchy vyčesat speciálním kartáčem, aby se vlákna znovu zpět narovnala a doplnil se i chybějící zásyp.